Pere ja Kodu

Baruto ehk Kaido Höövelsoni abikaasa sünnitus Jaapanis läks maksma 6000 eurot

Eveli Makko 04.08.2017, 11:02

Aasta alguses sündis endise sumomaadleja Baruto ehk Kaido Höövelsoni perre pisipoeg. Kohtume Jaapanis elavate Kaido, Elena ja pisikese Taariga nende mõnenädalasel Eesti-puhkusel pere majandatavas Barto puhkemajas Lääne-Virumaal.

Kuidas beebiootus möödus?

Elena: Tervis oli super! Siis kui esimese paari kuu iiveldus mööda läks. Jalutasin iga päeva kaheksa kilomeetrit ja käisin basseinis ujumas.

Milline on teie kodu ümbrus?

Kaido: Elame Tokyos. Kohe meie maja ees voolab Sumida jõgi, mis jookseb läbi Tokyo. Jõe ääres saab jalutamas käia. Eks see on suurlinna asi – pole loodust nii palju. Tuled Eestisse, siis on silmad peas rohelised.

Kuidas sünnitus läks?

Elena: Sünnitus kestis viis tundi. Beebi tuli natuke varem – tähtaeg oli 28. jaanuaril, aga tema tuli 17.

Kaido: Ja mina olin siis Tallinna lennujaamas! Mul oli vaja ekspromt kiirelt Eestis käia. Mõtlesin, et jõuan jaanuari alguses ära käia – olen 18. jaanuaril Tokyos tagasi ja siis on enam-vähem kümme päeva veel aega.

Elena: Aga nagunii sa ei oleks mind kuidagi aidata saanud.

Ja lõpuks haiglasse jõudes?

Kaido: Taarikene magas seal. Vahepeal tegi silmad lahti ja ütles: „Njäu-njäu!” (Naeravad.) Ei, väga super! Ootasime ja ootasime – kaua tehtud kaunikene!

Milline kogemus jäi Jaapani haiglast?

Elena: Haigla oli super! Teenindus oli ka super. Toidud oli väga maitsvad. Viis päeva olime sees. Pärast sünnitust nad teevad sulle näiteks massaaži, maniküüri-pediküüri, kui tahad. Organiseerisid meile kahekesi romantilise õhtusöögi.

Kaido: See käis kõik sellesse paketti. Huvitav, et sünnitamine ei kuulu Jaapanis haigekassa alla. Kuulen ikka tuttavatelt, et Eestis on tasuta. Seal maksime 700 000 jeeni ehk umbes 6000 eurot – üle poole sellest kompenseerib linna­valitsus, aga haigekassaga ei ole mingit seost. Jaapanis räägitakse kogu aeg, et rahvastik vananeb, aga samas ei aita nad kuidagi kaasa – kust noor inimene võtab selle 6000 eurot, et osta naine haiglast välja?! (Naerab.)

Osta augusti ajakiri mugavalt koju juba täna! Värske ajakiri jõuab sinu postkasti 2 päeva jooksul. Suundu ostma!