Uudised

Marilyn Jurman: "Oleksin äärepealt nutma hakanud. Ma nii väga ootasin, et lilleliste ujukatega Rumi ujutada!"

Marilyn Jurmani blogi 13.08.2017, 14:08

"Ma arvasin, et ma olen selline ema, et vahet ei ole, mis ma lapsele selga panen, peaasi, et on soe ja mugav. Nüüd küll vahel tunnen, nagu Rumi oleks mu väike nuku, keda mulle meeldib erinevatesse kleidikestesse sättida," kirjutab oma värskes blogipostituses Marilyn Jurman.

Rumi sai juuli lõpus 3-kuuseks ja ta isa 33-aastaseks. Selle tähistamiseks sõitsime Saaremaale Gospasse. Selline otsus sündis nõnda, et mu sõbranna tuli San Franciscost Eestit külastama ja nad õega otsustasid kolm päeva seal veeta ning ma kohe pakkusin, et me lööme ka kampa. Kokku oli meil siis nelja täiskasvanu peale neli last. Enam vähem sai kenasti jaotatud hoidmised, et saaks kordamööda massaažis käia ja hommikusööki lõpetada.

Ujumisriiete otsingul

Umbes nädal enne minekut hakkasin Rumile ujumisriideid otsima. Käisin vaatamas ühekordseid ujumismähkmeid, aga need olid alates 7kg ja viimaste andmete järgi oli Rumi veel 6kg. Olen väiksest peale fännanud second-hande või siis maakeeli kaltsukaid ja avastasin raseduse ajal, et terve Facebook on moodsa aja neti kaltsukaid täis. Et raha säästa, siis otsustasin Rumi ujukad ka mõnest beebigrupist leida ja Facebooki kaltsukates tuhnides avastasin Beebilt Beebile lehelt lillelised ujukaid 5-7kg kaaluvatele beebidele. 

Gospasse jõudes palusin Jannolt, et ta tooks poest ühed need tavalised 7-kiloste beebide ühekordsed ujumismähkmed. Põhjuseks, et kuna Rumi ei ole mitu päeva tualetitanud, siis paneks igaksjuhuks mähkmed alla, juhul, kui otsustab basseini tualetina kasutada. Janno sai paraku asjast aru nõnda, et on vaja ujumiseks pükse ja ostis laste poest 20-eurosed tutikad ujukad (küll jah sellised, mis ehk hoiaksid ka kakat kinni). Mina, kes ma olen taaskasutuse fänn ja nägin hullu vaeva, et neid 2-euroseid ujukaid saada, olin loomulikult väga pettunud, kui Janno mulle rõõmsa näoga tumesinised madruse püksid ulatas. Mõtlesin, et nojah, mis seal ikka, paneme siis need alla ja täpilise trikoo peale, siis on ikka nunnu. Sinna peale veel mini hommikumantel ja läksime bassudesse.

Aasta ema spaas

Järgmisel päeval meie ujukate saaga jätkus. Nimelt kuna Rumi hommikul käis kenasti tualetis ära, siis otsustasime lõpuks panna minu odavad, aga imelised lillelised ujukad. Oi, ma olin rõõmus, laadisin telefoni ära, et teha pilte ja panin lillelise trikoo selga. Siis hõikab Janno, et kuule, Rumi vist just lasi su lillelised ujukad värsket sinepipasteeti täis. Ma oleks äärepealt nutma hakanud! No ma tean, et tegelikult ju ei ole hullu, aga ma nii väga ootasin, et lilleliste ujukatega Rumi ujutada.

Ja no mida #aastaema siis tegi. Pesin Rumi ujukad kiiresti puhtaks ja võtsin kaasa. Janno pani talle juba need teised enda ostetud madruse ujukad jalga. Jõudsime alla basseinide juurde ja vahetult enne ujumist võtsin Rumi märjad ujukad kotist välja ja vahetasin talle need jalga. No midagi ei ole teha, need ju jäävad talle väikeseks kohe ja minu hing ei lubanud nii nunnusid ujukaid kasutamata jätta...

Loe Marilyni blogist beebiga spaas käimisest!