Uudised

Kristiina Ehin: "Oma tütart kasvamas vaadata on nii armas. Kuidas ta plaksutab ja tantsib. Mina olen talle elu andnud, olen teda maailma tahtnud."

Eia Uus 11.08.2017, 20:45

Uude kümnendisse jõudnud Kristiina Ehin (40) räägib Anne&Stiili augustinumbris, et hoolimata põgusast kurvastusest, on lapsed ja pere palju suurem ja tähtsam kui tema vanusenumber. ”Oma tütart kasvamas vaadata on nii armas. Kuidas ta plaksutab ja tantsib. Mina olen talle elu andnud, olen teda maailma tahtnud."

Kristiina tervitab mind paljajalu mehe lapse­põlvekodu taluõuel ja tutvustab peret: abikaasa Silver Sepp (34), poeg Hannes (10), Silveri tütar Emma (11) ja ühine tütreke Luike (11 kuud). Sööme peenralt maasikaid, Kristiina näitab Silveri vanavanemate pulma­päeval istutatud tamme, mille all noored ise kuus aastat tagasi abiellusid ja kus nüüd aeg-ajalt kontserte annavad.

Selle ilusa eluni kõndides on rada olnud käänuline. Raamatus “Paleontoloogi päevaraamat” kirjutas Kristiina vaimsest vägivallast ühes möödunud suhtes, üksikema elust väikese pojaga ning kärgpereks kasvamisest, mis pole alati lihtne olnud.

Kristiina ja Silver paistavad olevat nii selgelt teineteise jaoks loodud, et tundub uskumatu, et nad vaid kaheksa aastat koos on olnud. “Mu elus oli aeg, kus ma väikse lapse kõrvalt otsisin omale meest,” ütleb Kristiina. “Ütlen selle julgelt välja. Ma otsustasin, et otsingi. Oli väga vajalik seda endale põhjendada ja see viis laheda tulemuseni.”

Kristiina on luuletanud 26 aastat ja ta luule peegeldab ka kriise. “Kirjutama peab ka seda, mis on lihtsalt aus, et sa teaksid, kus ja kes oled.” Tal on olnud palju loome- ja isikliku elu kriise. “Üks selline pikk kriis oli siis, kui ma ei julgenud kirjutada isiklikust elust, tülidest, vastuoludest ja armu­kadedusest. Siis sain ühel hetkel aru, kui palju jõudu kulub selle varjamiseks ja et minu elu ei ole erilisem kui teistel. Arvata, et minu maailmavalu on kuidagi eriline ja seda tuleks varjata, on omamoodi lapsik ja kapriisne. Kirjanik olla tähendab olla aus.”

Toimetas Kerttu Jänese

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse