Uudised

Ines Karu-Salo: "Minu teada mehed beebisid imetada ei saa, seega on ikka ema koht beebiga kodus!"

Kerttu Jänese 13.08.2017, 14:24

"Usun, et lapse isa on meile nii palju abiks kui vaja. Abikaasa on mulle palju toeks olnud ja tean, et ta soovib minu ja lapse jaoks olemas olla," ütleb viimaseid nädalaid lapseootel Ines Karu-Salo.

Ines Karu-Salo ja tema abikaasa laps peaks arstide seatud tähtaja järgi ilmavalgust nägema Eesti taasiseseisvumispäeval. 

“Nii mõnigi tuttav on mulle öelnud, et mulle sobib rasedus," räägib Ines ajakirjale Pere ja Kodu. "Olen tänaseni mõistlikult energiline olnud ja end oma kehas suhteliselt normaalselt tundnud. Samas olen ka ettevaatlik – väga lärmaka muusikaga ruumidest eemale hoidnud, trenniga tagasihoidlikum olnud, tööga end mitte üle koormanud ja puhanud alati, kui keha selleks märku andnud. Samuti toitumist jälginud."

Mõistlikult ja rahulikult

Inese sõnul kadus häiriv rasedusväsimus peale esimest trimestrit, taas oli natuke raskem 35. rasedusnädal, mil ta päevast suurema osa puhkas.

"Olen teinud kõike mõistlikuse piires ja nii, et ennast oma kehas hästi tunneksin. Enne ootele jäämist ja esimesel trimestral käisin jõusaalis, väheke hiljem hakkasin kord nädalas ujumisega tegelema, mida olen aeg-ajalt jätkanud kolmandal trimestril," jutustab Ines. "Rasedate joogat proovisin paar korda Londonis ja Pelgulinna Perekoolis. Praegu meeldib mulle aga peamiselt jalutada, mida olen kogu raseduse vältel regulaarselt teinud."

Valmistub sünnituseks

Ines osaleb Perekooli loengutes ja on lugenud raamatuid, et end uute teemadega rohkem kurssi viia. Lapse plaanib ta ilmale tuua Pelgulinna sünnitusmajas. "Olen teinud hingamistrenni ja ka idamaine tants, millega olen tänaseks juba üle 15-aasta tegelenud, peaks valmistama sünnituseks ette," viitab Ines. Mõistagi on tal soove ja nägemusi, kuidas sünnitus toimuma peaks. "Elame ja näeme, kas ka reaalses situatsioonis sama soovin," muigab naine.

Lapse sugu on juba teada, samuti on nimevariante, kuid need jäävad hetkel veel pere saladuseks.

Ines on Mahemoe brändi KiRiVOO ja InesDance tantsustuudio asutaja, Mothercare´i poe Baltikumi tooja. "Kindlasti alguses keskendun beebile ja uut sorti elu sisse seadmisele," lubab naine. "Soovin lapse jaoks olemas olla ja põhikohaga tööd alustan siis, kui selleks on sobiv aeg või ilmselge vajadus. Ettevõtliku naisena arvan, et ma ei ole püsivalt koju jääva ema tüüpi, kuid kindlasti keskendun sellele, et lapsele parimat pakkuda!" 

Vaata fotoseeriat Inese lapseootusest digiajakirjast! 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse