Uudised

Rauno Märks: „Lastele enam hindeid panna ei lubata. Mõtleme naisega, kuidas laste motivatsiooni üleval hoida.“

Rauno Märks 10.09.2017, 22:03

"Mõned kuud tagasi, kui õppisin „Pilvede all“ tekste, luges need Pireti osad, mida tavaliselt loeb ette abikaasa, mulle ette Keira. Kõik teised olid hõivatud muude toimetustega," kirjutab Rauno Märks värskes ajakirjas Koolieelik.

DJ ja meelelahutaja Rauno Märksi peres läks sel sügisel kooli Keira Isabel (6), kes seitsmeseks saab alles septembris.

"Keira koolivalmidus on tekkinud erinevaid teid pidi, kuid ilmselt suurima tõuke on andnud Tallinna Mesimummu lasteaed, kus kõik meie lapsed on oma ettevalmistuse saanud. Sealsete õpetajate valvsa pilgu all omandati tähed. Kui need selgeks said, hakkasid veerimise abil moodustuma sõnad ja laused.

Mäletan, et mõnda aega lugesime Keirale õhtuti raamatut nimega „Laura lood“ ja umbes pool aastat hiljem luges tema sedasama raamatut juba meile unejutuks. Raamatute poole on tal täiesti müstiline tõmme – võtsin ta kord raamatukokku kaasa ja juba järgmisel korral uuris ta, millal me uuesti läheme. Olen talle võtnud sealt jõukohast lugemist ja nüüdseks on tal esimese klassi kohustuslik kirjandus juba läbi loetud. 

Nii kevadised koolikatsed õnnestusidki. Lastevanemate koosolekul tutvustati meile uut koolisüsteemi, mis ülla-ülla – ei lubagi lastele enam hindeid panna! Nüüd mõtleme naisega, kuidas hakata laste motivatsiooni üleval hoidma. Seni on õed toonud kõik need aastad koolist viisi ning kombinatsioon OT ehk oled tubli on meie väärtuste skaalal hetkel veel väga ebamäärane väljend. Eks tuleb ka meil kõik uus septembrikuus omandada.

Toimetas Kerttu Jänese

Loe pikemalt ajakirjast Koolieelik