Uudised

Ema: „Laps läheb täiskuuga lausa hulluks!“

Ulvi Tüllinen 09.09.2017, 21:46

“Mu laps läheb täiskuuga täitsa lolliks! On kordi ülemeelikum kui tavaliselt,” naerab poja täiskuuveidruste üle Taanis elav eestlanna Jane Saumann (34), äsja nelja-aastaseks saanud Jacobi ema.

“Ta on niigi elav laps, kellele on juba 10 minutit paigalpüsimist saavutus, aga täiskuu ajal muutub hulljulgeks – ronib lae alla ja teeb kaskadööritrikke. Viimase täiskuu ajal kaotasin kõvasti närve, kui ta teise korruse trepipiirdel rippudes üritas mulle selgeks teha, et sealt on tore alla hüpata. Muidu on tal ohutunnetus olemas, aga korra kuus piirid kaovad.­ Lisaks kõigub Jacobi meele­olu sellal seinast seina, tujutusest rõõmuhõiseteni. Öise magamisega poisil õnneks probleeme ei ole,” räägib Jane.

Sellist teistsugust Jacobit on Jane harju­nud nägema paar päeva enne ja paar päeva pärast täiskuud. Siis üritab ema, niipalju kui ilm võimaldab, pojaga õues olla, et poiss saaks ennast tühjaks rahmeldada.

Jane tõdeb, et on ka ise kogu elu täiskuu ajal rahutu olnud: ei saa magada, patseerib mööda elamist või vaatab öö läbi hoopis telerit. “Võin isegi hakata keset ööd koristama või otsin mingi muu tegevuse, et saaks ringi rapsida. Olen kunagi endal kogu korteri seinad täiskuuöödel ära värvinud,” naerab Jane. “Lisaks on mul sel ajal nii palju mõtteid ja ideid, mis samuti “ei lase olla”.”

Samamoodi mõjutab Janet kuu loomise aeg (nn must kuu), aga vastupidiselt. “Pea on tühi, ka lihtsamatest asjadest aru saada on keerulisem, mälu on olematu,” muigab Jane.

Toimetas Kerttu Jänese 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse