Uudised

Tippkokk: „Isapuhkusel kokkamiseks palju aega ei jäägi.“

Mari Kukk 16.09.2017, 13:56

Tippkokk Hardi ­Nurmine (32) teab, et isapuhkus pole mingi siidipatjadel lesimine või peente roogade nikerdamine, selgub Naistelehest.

Sest Marie (1,5) ei lase. Tema tahab papsi tähelepanu, kamraadi ringi lippamiseks. Nad käivad kahekesi kõikvõimalikes toredates ringides, näiteks laulmas ja Vello Vaheri juures tsirkusetrikke harjutamas. 

Koka laps ja söök? «Toidu suhtes on meil nii, et eks ta saab vahel ka tuubist valmispüreed, sest nõnda on mugav, aga tähtis on, et lapsed harjuks eri maitsetega," ütleb Hardi. 

«Lapse kasvatamine on suur kunst. Näen palju, kuidas lapsega ei viitsita tegeleda. Tahvel kätte ja korras. Vahel ta meil küll vaatab multikaid, eriline lemmik on «Põrsas ­Peppa». Kui me autos sõidame, ja see talle eriti ei meeldi, üritan temaga suhelda. Asi on selles, et tahvlist ja telekast tulev on kiire ja rohke, aga tavaline elu on ju igavam, nõuab rohkem kannatlikkust,» selgitab mees kasvatuslikke põhimõtteid.

Marie lemmiktoit:

Võta üks keskmine suvikõrvits, riivi see ja maitsesta soolaga, lase pool tundi nõrguda. Lisa pool kilo kalkunirinnaliha, üks lahtikloppimata muna, peotäis riivitud parmesani ja rohelist, näiteks koriandrit, sega ja küpseta nagu kotlette või pikkpoissi.

Toimetas Kerttu Jänese

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse