Triini blogi

Kui vanalt panna laps trenni?

Triini blogi 08.10.2017, 22:14

Tahan, et tütar harjuks pisikesest peale aktiivne olema ja õigesti toituma, et tema ei peaks kaalusaagat ja sellega kaasnevat kiusamist kunagi oma elus läbi tegema. 

Piiga lasteaias pakuti lõpuks ometi varianti, et soovi korral saab lapse panna iluvõimlemisse. Lõpuks, sest ma olen nii ammu soovinud teda kuskile võimlema panna, sest minu arvates algab tervislik eluviis juba pisikesena.

Olen Piigaga tema sünnist saati peaaegu iga päev õues käinud. Mõni üksik haiguspäev on ta tuppa jätnud, aga ka enda kõige suuremal laiskushetkel leian aja, et minna lapsega õue liikuma. Just seetõttu, et esiteks on ta mul väga aktiivne ja teiseks on vaja ju endalgi vahel aju tuulutada. Piiga on iga sellise võimaluse üle tänulik, sest ta armastab joosta ja jooksurattaga tiirutada. Ka minu näpuotsas paarikilomeetriseid jalutuskäike teha ei ole talle võõras.

Meil polnud võimalust

Kui ma ise olin väike, siis meil ei olnud võimalusi kusagil trennides käia. Asi ei olnud rahas, vaid selles, et lihtsalt ei tehtud midagi. Ei olnud selliseid asju nagu tantsurühmad või võimlemisrühmad ja kui hiljem need tekkima hakkasid, siis oli alati jama, et tüdrukuid rohkem kui poisse või tahtjaid rohkem kui kohti. Seega mul ei ole lapsepõlvest ühtegi sellist sportlikku mälestust ning ei ole kaasa tulnud ka harjumust liikuda. Olin kusagil põhikoolis kui avanes võimalus rahvatantsu tantsida ja kuna terve klass tantsis korraga, siis ei olnudki mõttes mitte osaleda.

Puberteedieas tegelesin lühikest aega karatega ja hiljem proovisin aeroobikas tubli olla, aga kuna olin esimeses ainus tüdruk, siis ei kippunud motivatsioon püsima. Samuti avastasin mingi hetk, et aeroobika ei ole üldse minusugusele inimesele mõeldud, kel puudub igasugune korralik rütmitunnetus ja kelle käed-jalad omavahel kipuvad sõlme minema. Seega siis olen avastanud liikumise enda jaoks alles täiskasvanuna ja eks pean ütlema, et suhteliselt raske on end teinekord diivanilt maha sundida ja õue minna. Iseloomult olen pigem kontorirott ja tugitoolisportlane.

Lasteaias mugav

Seega ei kõhelnud ma hetkekski, kui tuli pakkumine Piiga võimlema panna. Mu eesmärk ei ole temast olümpiastaari vorpida või teda kuus korda nädalas kusagile trennidesse lükata. Tahan, et ta harjuks pisikesest peast aktiivne olema ja õigesti toituma, et tema ei peaks seda kaalusaagat ning sellega kaasnevat kiusamist kunagi oma elus läbi tegema. Lisaks on see nii mugav, kui trenn tuleb lasteaeda kohale: ma ei pea peale tööpäeva lõppu tuiskama nagu hull lapsele järgi, et siis joostes trenni kohale jõuda. Õhtu lapsele lasteaeda järgi minnes on temal juba trennis käidud ja saame rahulikult minna koju koduseid toimetusi tegema.

Ideaalne oleks, kui saaks mõnes pisikeses ujulas soojas vees veel 1-2 korda nädalas Piigaga ujumas käia, sest ta on selline veeloom, aga Tartus ei ole suurt valikut. Minu jaoks suured ujulad ei ole just lapsesõbralikud, sest enamasti on neis külm õhk või külm vesi. Pisikesed basseinivõimalust pakkuvad spordiklubid aga küsivad üksikute kordade eest korralikku hinda või tuleb lausa spordiklubiga liituda. Iseenesest ju ei olegi halb mõte spordiklubi liikmeks minna, aga sel juhul saaksin ise trennis käia vaid neil õhtutel, mil abikaasa on töölt kodus, sest kuhu ma lapse panen kui ise trenni teha tahaks? Seega ongi minu trenniks jalgrattasõit ja seda seniks kuni hooaega jagub. Mina ja Piiga koos basseinis on küll lahe kooslus, aga pigem on see üks korralik mulistamine kui trenn.

­Minu nimi on Triin (31): olen ema, abikaasa, tudeng ja täiskohaga kontoritöötaja. Meie pisikesse perre kuuluvad Mees (32) ja Piiga (3a), lisaks neile veel deegud, kassid Caesar ja George. Selles blogis räägin argielust ja mõtetest.