Blogid

5 NIPPI, kuidas motiveerida last trennis käima

Tantsuklubi Koit 05.10.2017, 14:40

Selleks, et väikelaps liikumistundi viia, peaks ta kodus näitama üles huvi  liikuda ja tantsida. Pane muusika käima ja vaata, kas lapsel tekib loomulik soov kaasa liikuda?

Kui lapsel on huvi, siis saad kodus teda treeningtundi minemiseks emotsonaalselt ette valmistada – seleta lapsele kuhu ja mis põhjusel minnakse, ole loominguline! Näiteks: „Lähme tantsutundi, kus on palju teisi toredaid tüdrukuid ja poisse, kellega koos saad sa seda lennukiharjutust teha, mida televiisorist nägid!“

Kui trennis on kindel riietus, proovige seda selga juba kodus, et laps ei võõrastaks treeningriietust!

Tunnusta last vahetult peale iga treeningtundi. Alati on mingis aspektis toimunud areng ning laps vajab õpetaja ja vanema toetust ja julgustust!

Palu lapsel trennis tehtud harjutusi kodus ette näidata ja tunnusta teda. Eduelamus motiveerib last uuesti tundi minema!

Kodus saab lapsevanem koos lapsega järgmiseks tunniks emotsionaalselt ettevalmistuda: laps teostab harjutusi hästi, kui esitad need mänguliselt, et lapsel tekib eluline assotsatsioon: „Siruta end pikaks nagu puu!“; „Marsi muusika rütmis nagu sõdur!“; „Käed liiguvad pehmelt külgedel üles alla, nagu tiivad!“