Alkohol ja ohud | Teismeline

Ema: "Meie kodus pole alkoholi suhtes nulltolerantsi, arutame poistega kõik üksipulgi läbi."

Toimetas Kerttu Jänese 10.10.2017, 21:37

“Meie kodus pole alkoholi suhtes nulltolerantsi. Pigem õpetan teismelistele poistele oskust “juua poole vähem”,” viitab Katrin. 

12- ja 14aastaste poegade ema Katrin (36) on tööl harjunud probleeme sõnastama ning kirjeldab end ka emana kui avatud arutlejat ja lõputut selgitajat. See käib ka alkoholiteema kohta, mis on poistega üksipulgi läbi arutatud.

“Meie kodus pole alkoholi suhtes nulltolerantsi. Pigem õpetan lastele oskust “juua poole vähem”,” viitab Katrin. Näiteks on ta rääkinud lastega, et alkoholi tarvitamine on iga inimese vaba valik, mitte ühiskonnas kehtiv norm. Reklaam ütleb sulle, et jalgpalli vaatamine ja alkohol käivad kokku, aga sina otsustad ise, mis sa teed. Ära lase õlletootjal endale ettekirjutusi teha!

“Kui sa mõtled, kas juua või mitte, siis kõigepealt küsi endalt, miks sa peaksid jooma. Kas tahad purju jääda või sulle maitseb alkohol? Või keegi käskis sul juua? Või jooksid sellepärast, et teised joovad?” toob Katrin näite, kuidas ta lastele selgitusi jagab. “Ja edasi arutleme, milline põhjus on okei ja millise piirini.”

Samuti juhib ta laste tähelepanu sellele, kuidas tootjad lapsi kavalalt pisikesest peale alkoholitavade ja -taaraga harjutama hakkavad: lastešampusest ja õllepudelis kaljast alates ning Limpa kuuspakkide ja Mohito-nimelise limpsiga lõpetades. 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse