Uudised

Mihkel Raud: „Ma olen klassikaline pühapäevaisa. Ja see teeb kurvaks.“

Pere ja Kodu 04.03.2018, 20:31

See, et mu pühapäevaisadusel on mõistlikud ja kõigile ühtviisi mõistetavad põhjused, ei tee mind vähem pühapäevaisaks. Ja see teeb mind kurvaks, kirjutab Mihkel Raud Pere ja Kodus.

Mu kaks väikest last elavad ühel kontinendil ja üks suur teisel. Ma ise lendan kahe kodu vahet nagu 21. sajandi ukselt-uksele-müügimees: ainuüksi sel kevadel ületan ma Atlandi ookeani täpselt kümme korda.  Asi pole muidugi selles, kui kurb on isa. Tähtsad on lapsed. Ja noh, esmapilgul nad ülearu õnnetud ei paistagi, eriti siis, kui ma nendega üle kolme nädala taas kohtun. Aga edasi läheb keerulisemaks. Paar päeva harjumist ning pühapäevaisaduse koletud sümptomid hakkavad end näitama.

Mu lastest on saanud parandamatud memmekad. Eriti pojast, kes ema eemaldudes alati kõva häälega nutma puhkeb ja peatub too katkematu veelaviin alles siis, kui ema tagasi tuleb. “Kuule, issi on ju siin,” püüan ma teda rahustada, kuid saan vastuseks veel hüsteerilisema nutu ja halvemal päeval lahtise käega üle kõrvade. Tütrega on mõnevõrra lihtsam, ta on siiski juba peaaegu viieaastane, kuid ka tema on emmet eelistama õppinud, ehkki veel natuke aega tagasi olime talle võrdselt atraktiivsed: kui Mirjam mänguväljakul ninali kukkus, sööstis ta alati selle vanema kaissu, kes lähemal oli. Nüüd otsib ta üles aga selle, kes kõigil nädala­päevadel tema orbiidil tiirleb. 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse